LED lustry a svítidla

LED lustry vydrží třeba i sto tisíc cyklů

LED stropní svítidloVýhody, které jsou spojené s LED osvětlením, asi není třeba zdlouhavě vyjmenovávat. K těm všeobecně známým je však potřeba dodat, že je tento typ osvětlení dosti variabilní a můžete jej nainstalovat v podstatě kamkoliv – což platí i pro LED lustry.

Kam se hodí LED lustry?

Vyjímat se sice budou i v pracovně, kde nás udrží (alespoň podle posledních vědeckých studií) podstatně déle čilé než žárovky s mléčným světlem, ale třeba i v obývacím pokoji nebo kuchyni, zkrátka všude, kde je třeba svítit spolehlivě a úsporně, ale přitom i dostatečně kvalitně. To neplatí třeba pro předsíň či toaletu, kde se snad ani nevyplatí podobná světla instalovat, i když i tady – ostatně jako všude – záleží i na individuálním přání a rozhodnutí. Totéž platí i pro sklepní prostory, do kterých chodíme zřídka a rozhodně není potřeba v nich svítit celý den.

Kolik s LED lustry ušetříte?

Platí to nejen pro LED lustry. S LED osvětlením ušetříte ročně až dvě stokoruny, což v případě většího bytu nebo dokonce rodinného domu určitě není k zahození. Naopak to spíš potěší, investice do kvalitního LED osvětlení se vrátí v průměru během čtyř až pěti let a pak už budete jen a jen šetřit. A to je při dnešních stoupajících cenách elektřiny skutečná výhra.

LED lustry a stmívače

Stropní svítidlo jako takové se hodí i do dětského pokoje nebo do ložnice, ale musí být zespodu zakryté, protože jinak by mohlo oslňovat. Od toho tu jsou však speciální stmívače, které jsou schopny v mžiku nastolit intimnější atmosféru.